امروز: 08/12/1402

لینک دایرکتوری پارس | دایرکتوری سایت های برتر


لینک دایرکتوری چیست؟


آمار حاکی از آن است که تنها 7% کاربران از صفحه های سوم به بعد نتایج جستجو را مرور میکنند. پس رسیدن به دهک اول یا همان (Top ten) هدف بسیاری از وب مستر ها و دارنگان سایتهای اینترنت است. هر موتور جستجو از فرمول خاص خود برای رتبه بندی (Ranking) استفاده می کند و هر از چندی نیز آن فرمول را تغییر می دهد. این امر باعث می شود که دستیابی به جایگاه مطلوب نیاز به بررسی و مطالعه مداوم داشته باشد در این بین دایرکتوری ها هم نقش مهمی ایفا می کنند.دایرکتوری ها در حقیقت سایت های تخصصی هستند که سایت های موجود در اینترنت را براساس نوع فعالیتشان دسته بندی می کنند.مبحث دایرکتوری از زمانی شروع شد که نیاز بود سایتها و وبلاگ های هم موضوع و هم رتبه در یک دسته جمع شوند.این کار مزایایی داشت مثلا اگر مقاله ای در زمینه تولید محتوای سایت مورد نیاز بود ،باید وارد سایت مربوطه شویم و ان را دانلود کنیم اما پیش از آن میبایست بدانیم آن مقاله چه منبعی دارد با چه ریشه ای. خلاصه اینکه از کجا امده به این ترتیب منبع نویسی در انتهای مقالات مرسوم شد. بعد ها به فکر طراحی صفحات و سایت هایی افتادند که به جای ربات ها و جستجوی مکانیکی توسط اشخاص به روز رسانی شود و سایت های مرجع و کاربردی در زمینه های مختلف را معرفی کنند حاصل این فعالیت ها شکل گیری دایرکتوری های مختلف بود.

دایرکتوری ها بر رنک و بازدید سایت ها چه تاثیری خواهد داشت؟


اگر انتخاب های مناسب و صحیحی داشته باشید ثبت نام در دایرکتوری ها روش خوبی برای دریافت بک لینک خواهد بود.برای تشخیص یک دایرکتوری خوب بهترین مرجع گوگل است ببینید این سایت در گوگل ثبت شده ، درنتایج جستجوها دیده می شود و یا اینکه به عنوان اسپم شناخته شده است. سپس به ظاهر سایت دقت کنید و اینکه سرعت به روز رسانی آن به چه ترتیب است. بعضی از وب دایرکتوری ها در زمینه مشخصی فعالیت میکنند و از این نظر تاثیر بیشتری بر ارزش بک لینک شما خواهند داشت. سایت های عمومی تر نیز باید دسته بندی مشخصی داشته باشند و سایت شما در دسته مناسبی ثبت شود. دایرکتوری های با کیفیت دائما در حال به روز رسانی اند و هرسایتی قادربه ثبت در آن نمی باشد چرا که کیفیت سایت و طبقه بندی موضوعی صحیح آن می بایست مورد تایید مدیران دایرکتوری قرار گیرد.

ثبت در وب دایرکتوری


ثبت در وب دایرکتوری تنها به قصد کسب بک لینک و پیج رنک انجام نمی گیرد. اگر امکان ثبت لینک خود در یک سایت پربازدید ولی با لینک نوفالو را دارید حتما از آن استفاده کنید. بطور حتم ثبت لینک فالو ارزش بیشتری برای شما خواهد داشت. سایت هایی که تبلیغات و خروجی های زیادی بر روی وبسایت خود دارند هم گزینه مناسبی برای ثبت به شمار نمی آیند.به طور کلی سه دسته وب دایرکتوری داریم:

۱- دایرکتوری‌های‌ رایگان: در این دایرکتوری‌ها برای ثبت وب سایت هیچ هزینه‌ای دریافت نمی‌شود.

۲- دایرکتوری با لینک متقابل: برای ثبت وبسایت در این دایرکتوری‌ها باید ابتدا لینک دایرکتوری در وب سایت مورد نظر قرارداده شود.

۳-دایرکتوری‌های غیررایگان: برای ثبت وبسایت باید هزینه‌ای بصورت ماهیانه و یا سالیانه پرداخت شود.

قبل از لینک گذاری در هر یک از سایت ها دقت کنید مشخصات یک دایرکتوری خوب را داشته باشند.

ثبت سایت


سایتهای ثبت شده